תאונות דרכים יכולות להיות לפעמים גם תאונות עבודה , במקרה שבו תאונת הדרכים אירעה בדרך אל העבודה, או בזמן העבודה, או בחזרה מהעבודה.

כך למשל אם אדם הולך ברגל אל העבודה ובדרך הוא נפגע ע"י רכב כלשהו הרי שמדובר בתאונת דרכים שהיא בעצם תאונת עבודה, גם כאשר אדם נוהג במהלך עבודתו ממקום אחד למקום אחר , (כמו למשל מחלק של מוצרי חלב של מחלבה מסוימת וכך הלאה) ובמהלך עבודתו הרכב שבו הוא נוהג נפגע בתאונת דרכים, וגם הוא נפגע בתאונה, אזי מדובר גם כאן בתאונת עבודה.

לאחר תאונת דרכים נחשבת למקרה של תאונת עבודה זכאי הנפגע לקבל פיצויים כספיים עבור הנזקים הגופניים או הכלכליים שנגרמו לו, את הפיצויים הוא יכול לדרוש משני גורמים במקביל – תביעה נגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב שבו נסע האדם שנפגע ובמקביל הגשת תביעה במסגרת ביטוח לאומי.

אדם עובד שנפגע בתאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה , יכול להגיש תביעה לא רק נגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב שבו הוא נסע, אלא יש לו הזכות המלאה להגיש תביעה במסגרת המוסד לביטוח לאומי. אמנם תביעה לקבלת פיצויים במוסד לביטוח לאומי היא הליך מסורבל ורווי בירוקרטיה וטפסים אבל בסופו של דבר, יוכל העובד שנפגע בתאונת דרכים שהייתה תאונת עבודה לקבל את הפיצוי הכספי המגיע לו.

עובד שהמעסיק שלו ביטח אותו בביטוח אובדן כושר עבודה ואשר עבר תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה שפגעה ביכולתו להמשיך לעבוד, יוכל לתבוע פיצוי בנוסף לשני גורמים אלה, גם מביטוח המנהלים או ביטוח החיים שלו. מובן כי מומלץ להציג בפני חברת הביטוח טפסים רפואיים המאשרים כי אכן תאונת העבודה פגעה ביכולתו להמשיך לעבוד.

חשוב להבהיר כי יש תאונות עבודה שגורמות למצב של אובדן כושר עבודה זמני שנמשך עד 91 יום, ויש תאונות עבודה שגורמות לאובדן כושר עבודה מתמשך , אם מדובר באובדן כושר עבודה זמני הרי שהביטוח הלאומי יעניק לנפגע פיצויים לקבלת דמי פגיעה מעבודה, ואם מדובר במצב של אובדן כושר עבודה שהוא יותר מ-3 חודשים הרי שהנפגע שנפגע בתאונת עבודה יצטרך להגיש תביעת נכות זמנית בסופה תקבע גם הנכות היציבה.

בכל מקרה הגשת תביעה לקבלת פיצויים מהביטוח הלאומי צריכה להיות מלווה בעו"ד המתמחה בתחום של תאונות דרכים ו/או תאונות עבודה, משום שרק עו"ד כזה, ידע מהם המהלכים והתהליכים שיש לבצע כדי לקבל את הפיצויים הכספיים מהמוסד לביטוח לאומי או חברת הביטוח הידועים בקשיחותם ובאי נכונותם להעניק לנפגעי תאונות עבודה את הפיצויים המגיעים להם בצורה קלה ופשוטה.