עורך דין תביעת כושר עבודה הוא האיש אליו אתם צריכים לפנות במידה שנפגעתם בתאונה או חליתם ואינכם מסוגלים להמשיך ולעבוד כבעבר. שכן, במצב זה אתם עשויים להיות זכאים לפיצוי כספי מהמוסד לביטוח לאומי ו/או חברת הביטוח אצלה אתם מבוטחים באופן פרטי. ישנה חשיבות רבה לקבל סיוע מקצועי של עורך דין בעל מומחיות וניסיון רב, לאור מורכבות התחום המשפטי, הקשיים שמערימים הגופים השונים והימשכות ההליכים.

מה המשמעות של אובדן כושר עבודה?

במציאות החיים הנוכחית, כל אדם כמעט נדרש לעבוד קשה מדי יום, כדי לדאוג לפרנסה ולצרכים השוטפים שלו ושל בני משפחתו. אבל בכל רגע נתון יכול לקרות אירוע פתאומי כמו תאונת דרכים, תאונה בעבודה או מחלה, שייפגעו במצבו הבריאותי ולא יאפשרו לו להמשיך בעבודתו כרגיל. כדי לתת מענה הולם למצבים אלה, חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשנ”ה – 1995 מחייב את המוסד לביטוח לאומי לבטח את התושבים בישראל מגילאי 18 עד 67 בביטוח אובדן כושר עבודה. בנוסף, לכל העובדים והעובדות במשק, יש פוליסות ביטוח פרטית במסגרת קרן הפנסיה, ביטוח מנהלים, ביטוח חיים או ביטוח תאונות אישיות, המבטחות אותם מפני אובדן כושר עבודה. כך, אם כתוצאה מתאונה או מחלה ייאבדו את כושר עבודתם, באופן מוחלט או חלקי, הם יוכלו לקבל פיצוי כספי חודשי מהביטוח וימשיכו לחיות ברווחה כלכלית ובשקט נפשי. פוליסות אלה כפופות לנהלים ולחוקים, בהם חוק חוזה הביטוח, תשמ"א – 1981, הנחיות רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר וכדומה.

מהי הפרוצדורה שצריך לעבור כדי לקבל את הזכויות?

מיצוי הזכויות מול הגופים השונים, בין אם זו חברת הביטוח או המוסד לביטוח לאומי הוא לא דבר פשוט אלא מצריך נקיטה במספר פעולות. כחלק מכך, יש להגיש טופס תביעה רשמי, לפרט את נסיבות המקרה, לציין את מצבכם הבריאותי ולתמוך את טענותיכם בכמה שיותר מסמכים – אישורי מחלה מהרופא המטפל, בדיקות שעברתם, ימי אשפוז, חוות דעת מרופאים מומחים ועוד. צריך גם להגיש תלושי שכר, אישור בגין היעדרות ממקום העבודה, אישור משטרת ישראל אם עברתם תאונת דרכים, אישור של הביטוח הלאומי אם מדובר בתאונה בעבודה וכדומה. זוהי פרוצדורה מורכבת וארוכה, שכרוכה בבדיקות רפואיות רבות, הופעה בפני רופאים וועדות מטעם הגופים השונים, הגשת מסמכים שונים ועוד. קחו בחשבון, שיש גם לא מעט מקרים שפשוט נדחים על הסף, מכל מיני סיבות וצריך להתמודד איתם מיד ולא לוותר.

מדוע חשוב לקבל סיוע מקצועי של עו"ד מומחה?

כאמור, תביעות אובדן כושר עבודה אינן עניין של מה בכך. מדובר בהליכים מסורבלים, מייגעים וממושכים, הכרוכים בהרבה מאוד בירוקרטיה, הופעה מול וועדות רפואיות ומצריכים ידע משפטי נרחב. עבור אנשים שאינם מכירים איך המערכות האלה עובדות, מהם שלבי התהליך, מהם החוקים והנהלים הרלבנטיים, זה יכול להיות תהליך מתסכל, ארוך ומתיש במיוחד. בהליכים כגון אלה חשוב מאוד להקפיד על מועדי ההתיישנות שבחוק, תקופות ההמתנה הקבועות בפוליסות ולדעת איזה מסמכים, אישורים וחוות דעת לצרף לתביעה. כמו כן, צריך לדעת איך להתמודד בצורה הטובה ביותר עם הטענות השונות ונימוקי הדחייה שמעלים המוסד לביטוח לאומי וחברות הביטוח, לפנות למומחים הרפואיים הטובים בתחומם ולדאוג להמצאת כל המסמכים והאישורים הרלבנטיים.

אז אם אתם מתכוונים להגיש תביעה בגין אובדן כושר עבודה נגד המוסד לביטוח לאומי ו/או חברת הביטוח שלכם, כדאי שתעשו זאת בליווי של עורך דין תביעת כושר עבודה מקצועי ומנוסה. עורך הדין בקיא בחוקים, בפסיקה ובנהלים הפנימיים של גופים אלה, מכיר את הנפשות הפועלות ויודע בדיוק מה צריך לעשות בכל שלב ושלב. כמו כן, הוא זה שייצג אתכם במידת הצורך מול בית המשפט.

זכרו – עורך דין תביעת כושר עבודה מנוסה הוא איש המקצוע אליו אתם צריכים לפנות כדי שתוכלו לקבל את הפיצוי לו אתם זכאים בצורה הפשוטה והמהירה ביותר. כך אתם גם מעלים משמעותית את סיכויי ההצלחה שלכם בתביעה ויכולים להיות הרבה יותר שקטים ורגועים לכל אורך הדרך.

הכהן – ברק משרד עו"ד ונוטריון מתמחה בתביעות כושר עבודה ומיצוי מקסימלי של זכויות עובדים ועובדים שנפגעו או חלו ואינם מסוגלים להתפרנס בכוחות עצמם. למשרדנו מעל 40 שנות ניסיון בייצוג של לקוחות מול חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, המוסד לביטוח לאומי וכדומה. בזכות הידע הרב והניסיון העשיר שצברנו לאורך השנים, אנו יודעים איך להתנהל בצורה טובה ויעילה מול הגופים הרלבנטיים וכיצד לעמוד על זכויות לקוחותינו, גם במקרים מורכבים שנראים כביכול חסרי סיכוי.

בכל מקרה של אובדן כושר עבודה, הנגרם לכם או ליקרים לכם, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לקבלת סיוע משפטי מקצועי, מסור ומהימן. צוות עורכי הדין המנוסה של משרדנו, יבחן את נסיבות המקרה לעומק וימליץ לכם על דרך הפעולה הטובה והנכונה ביותר עבורכם. אנו נעניק לכם יחס אישי ונלווה אתכם באופן צמוד בכל שלבי ההליך, עד להשגת התוצאות המיטביות האפשריות.