אובדן כושר עבודה הוא מצב שבו אדם נפגע ואינו מסוגל עוד להמשיך ולעבוד לפרנסתו, כפי שנהג לעשות לפני כן. מצב זה יכול להיגרם בעקבות מעורבות בתאונה כלשהי, מחלה, פציעה חמורה או סיבות רפואיות אחרות. זוהי סיטואציה מורכבת, קשה ובלתי צפויה, שמשליכה ישירות על מצבו הפיזי, הנפשי והכלכלי של האדם שנפגע ועל התא המשפחתי כולו. לכן, דווקא ברגעים אלה חשוב שיהיה לצדכם עורך דין כושר עבודה מקצועי, מיומן ובעל ניסיון רב בתחום. שכן, תפקידו של עורך הדין הוא לסייע לכם לממש את זכויותיכם, במהירות וביעילות, מול הגורמים השונים ולדאוג שתקבלו את מלוא הפיצוי הכספי המגיע לכם כחוק.

מהו אובדן כושר עבודה?
אובדן כושר עבודה הוא מצב בו אדם לא יכול לעבוד למחייתו, באופן מלא או חלקי, בגלל תאונה שעבר, מחלה, פציעה או שילוב של מספר בעיות רפואיות. כמו כן, אובדן כושר עבודה יכול להיות לצמיתות או לתקופה מסוימת בלבד. כל זאת, בהתאם לחומרת המצב הרפואי, תחום העיסוק, המקצוע וההשכלה של הנפגע, עד כמה נפגע רמת ההשתכרות שלו, היקף העבודה וכדומה. כלומר, כל מקרה נבחן לגופו לפי תנאי הפוליסה והחוק, לאור מכלול הנסיבות הספציפיות.
אובדן כושר עבודה הוא אירוע המתרחש לרוב בצורה פתאומית ואין כמעט אפשרות להיערך או לצפות אותו מראש. לכן, כדי להבטיח שקט מרבי ותחושת ביטחון כלכלית בעתיד, אנשים רבים בציבור, מבטחים עצמם בביטוח אובדן כושר עבודה פרטי, נוסף על הכיסוי הניתן על ידי המוסד לביטוח לאומי לתושבי ישראל מעל גיל 18. כך, במידה ותיגרם להם תאונה או מחלה כלשהי, שכתוצאה מהן לא יוכלו להמשיך ולעבוד כבעבר, יוכלו להתקיים בצורה מכובדת מהכספים שיקבלו מהחברה המבטחת והמוסד לביטוח לאומי. שתדעו, רכיב אובדן כושר עבודה יכול להיות מכוסה במסגרת פוליסת ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מנהלים או בקרן הפנסיה שבה אתם מבוטחים.

מדוע הכרחי לקבל ייעוץ משפטי של עורך דין מומחה בתחום?
על מנת לזכות בפיצויים כספיים יש צורך להגיש תביעה נגד הגורמים הרלבנטיים – חברות הביטוח ו/או המוסד לביטוח לאומי. חוק חוזה הביטוח, תשמ"א – 1981, חוק הביטוח הלאומי [נוסח משולב], תשנ"ה – 1995 והתקנות שהוצאו מכוחם, מגדירים איך יש לפעול כדי למצות את הזכויות ולזכות בכספי התגמולים או הקצבה. במרבית המקרים, מדובר בתהליך מסורבל, ארוך ומייגע, המצריך הגשה של תביעה בכתב בצירוף מסמכים רפואיים, אישורי הכנסה ואסמכתאות שונות, הגשת חוות דעת מקצועיות של רופאים מומחים, הופעה בפני וועדות רפואיות ועוד.
מאחר ומדובר בתחום משפטי מורכב, המשלב בתוכו מגוון של חוקים, נהלים ופסקי דין, אנו ממליצים לכל מי שמתמודד עם מצב של אובדן כושר עבודה, לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין כושר עבודה מומחה בתחום. שימו לב – ישנה חשיבות מכרעת לקבל ייעוץ משפטי מגורם מקצועי לפני שאתם מגישים את טפסי התביעה. שכן, בפועל יש תביעות רבות שנדחות על ידי חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי באופן שרירותי. עורך דין הבקיא בתחום יוכל להדריך אתכם בנוגע למסמכים הרפואיים והאישורים השונים שיש לצרף לתביעה, אילו בדיקות רפואיות עליכם לעבור, יפנה אתכם לרופא מומחה לצורך עריכת חוות דעת מקצועית וכדומה. בנוסף, עורך דין כושר עבודה בחיפה שעוסק בתחום שנים רבות, מכיר את הגורמים השונים, יודע מהי דרך ההתנהלות המיטבית, כיצד להשיב לנימוקי הדחייה והוא גם יוודא שלא תחרגו מתקופת ההתיישנות לצורך הגשת תביעה משפטית העומדת על 3 שנים.

חשוב שתבינו, התייעצות עם עורך דין כושר עבודה והתנהלות מקצועית ונכונה בשלבים הראשונים של המקרה, יכולה להגדיל את הסיכויים שהתביעה שלכם תאושר ולא תצטרכו לפנות להליכים משפטיים. כך תוכלו לחסוך זמן יקר, הוצאת כספים מיותרים ועגמת נפש רבה בהמשך הדרך.

איך תדעו במי לבחור?
כשאתם מחפשים עורך דין כושר עבודה בחיפה, כדאי שתשימו לב לפרמטרים הבאים: שנות הוותק בתחום, ניסיון מקצועי מוכח במקרים שונים של אובדן כושר עבודה, בקיאות בחקיקה ובפסיקה, מידת הזמינות ללקוח, מיקום גיאוגרפי, מתן יחס אישי וליווי צמוד בכל שלבי ההליך.
הכהן – ברק משרד עו"ד ונוטריון הוא משרד גדול, וותיק ומנוסה המתמחה בדיני נזיקין וביטוח לרבות תביעות אובדן כושר עבודה. למשרדנו, מעל 40 שנות ניסיון בטיפול יעיל ומוצלח של מגוון תביעות אובדן כושר עבודה ומיצוי מהיר של זכויות הנפגעים מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מיטב המומחים הרפואיים ועושים את מירב המאמצים כדי להשיג לכל לקוחותינו את התוצאה הטובה ביותר בנסיבות המקרה.
זכרו – עורך דין כושר עבודה בחיפה בו תבחרו, יכול להשפיע על התוצאה הסופית בעניינכם ולגרום לכך שתקבלו פיצוי כספי גבוה בקלות ובמהירות. אנו מזמינים אתכם לפנות אל משרדנו בכל שאלה או בעיה בנושא כושר עבודה. צוות המשרד יוכל לבדוק את סיכויי התביעה שלכם ללא עלות כספית וישמח להעניק לכם שירות מקצועי ויחס אישי ואדיב.